دانلود آهنگ جدیدclose
نمای کرتین وال
نام سایت نام سایت
بازدید از تاپیک : 8
نمایش آدرس تاپیک
http://wow-sell.ir/Forum/Post/883
اطلاعات نویسنده
محتوای پاسخ
ارسال ها
7
عضویت
23 /6 /1398
نمای کرتین وال (curtain wall) یک نمای شیشه ای بیرونی ساختمان می باشد که مانند سایر دیوارهای بیرونی وظیفه تفکیک بیرون و داخل ساختمان را برعهده دارد. نمای کرتین وال نسبت به سایر نماها بسیار سبک تر می باشد که این موضوع سبب کاهش بار مده ساختمانن می شود. یکی دیگر از ویژگی ها منحصر به فرد این نما انتقال تمام نور بیرون به داخل است.

طراحی نمای کرتین وال شیشه ای وابسته به دو عامل اصلی میباشد که شامل در نظر گرفتن استحکام سازه های نما و همچنین میزان خطوط نمایان مورد نظر آرشیتکت پروژه
اجرای این خطوط کلی مورد نظر معماران در نمای کرتین وال آلومینیومی با دو روش بدون درپوش(فریم لس) و با درپوش نگه دارنده(فیس کپ) اجرایی می شود.
تاریخچه نمای کرتین وال
در قرن نوزدهم با توسعه استفاده از پانل های شیشه ای بزرگ در ساختمان ,سیستم های کرتین وال نیز ظهور کردند. و از اواسط دهه 30, با شروع استفاده از آلومینیوم در صنعت ساختمان, رواج یافتند.
نماهای کرتین وال ، سیستم های غیرسازه ای پوششی برای دیواره های خارجی ساختمان هستند که معمولا برای ساختمان های بزرگ و چند طبقه کاربرد دارند.
نما کرتین وال ، حائل میان دیوار داخلی و فضای بیرون است و این سبب کاهش وزن و بارهای اعمال شده مانند: باد و لرزه های شدید و... بر روی سازه های اصلی ساختمان می گردد.این یکی از مزیت های استفاده از نمای کرتین وال به جای سیستم های سنتی آن است.
سیستم های کرتین وال متشکل از یک قاب آلومینیومی سبک هستند و پانل های مات و شفاف را که معمولا از جنس شیشه هستند در میان این فریم ها نصب می گردند.
نماهای کرتین وال را می توان با ترکیبی از سیستم های دیگر مانند چوب, به گونه ای مدرن تر طراحی نمود تا علاوه بر زیبایی از عایق بالاتری نیز برخوردار باشند.
انواع سیستم نمای کرتین وال( فریم لس)
در سیستم فریم لس هر کدام از دهانه های شیشه دارای یک فریم می باشد که از پشت شیشه ها را کاور کرده و روی لامل توسط لقمه های الومینیومی ویژه نگه داشته میشود و از خارج ساختمان تنها درز میان شیشه ها قابل رویت خواهد بود.

آلف)سسیستم فریم لس یوچنل(U-channel)
این سیستم به طور کلی یکی از سیستم های سبک و مقرون به صرفه شناخته شده میباشد که به لحاظ فنی، اجرای آن در ساختمان های با ارتفاع زیاد توصیه نمیگردد.

ب)سیستم فریم دار(Step unit)
این سیستم در نمای کرتین وال با سیستم فریم لس یه عنوان یک روش با استحکام بالا و مورد اطمینان در نظر گرفته میشود. بدین طریق که شیشه ها در کارخانه تولید شیشه بر روی فریم های آلومینیومی آماده شده متصل و به صورت پنل های آماده در محل پروژه بر روی مدول های متشکل از لامل های عمودی و افقی نصب میشوند، که این امر موجب تسریع در اجرای نما نیز میگردد.
سیستم نمای کرتین وال درپوش دار فیس کپ(FACECAP)
در سیستم نمای کرتین وال درپوش دار، شیشه ها مستقیما بر روی لامل قرار میگیرند و درپوشهای نگه دارنده از بیرون شیشه را روی لاملها فیکس میکنند. همچنین لاستیکهای EPDM موجود شیشه ها را در محل اتصال کاملاّ آبندی و هوابندی میکند. امکان نصب درپوش های نگه دارنده متنوع بر روی این سیستم امکان پذیر میباشد.
نمای کرتین وال شیشه ای یکی از پرکاربردترین انواع نماهای شیشه ای مدرن است. نمای کرتین وال در معنای فارسی به معنی “دیوار پرده ای”است ، نمای کرتین وال از ترکیب پروفیل های آلومینیومی ، شیشه و اتصالات نصب به همراه عایق بندی آب و هوا تشکیل شده است.
مزایای نمای کرتین وال
  • سبکی ساختاری و کاهش وزن مرده ساختمان[*]نهایت استفاده از نور روز[*]جلوگیری از عبور اشعه ماورابنفش[*]دید و منظر مناسب با توجه به مدولاسیون نمای شیشه ای در ابعاد مدول های بزرگ تر.[*]ایجاد یک محیط ایده آل و زیبا[*]امکان محاسبه نمودن مصرف انرژی با انتخاب نوع شیشه[*]عایق بسیار قوی انرژی[*]طیف گسترده رنگ پروفیل[*]سرعت بالای اجرا[*]امکان ترکیب با سایر پوشش ها و سازه های نما[*]امکان نصب به صورت فیکس یا مدل های بازشو[*]امکان ایجاد لنگه مخفی[*]توانایی مقاومت در برابر بارهای رزه ای حاصل از باد یا زمین لرزه [*]مقاومت بالا در برابر حرارت س[*]امکان اجرای سقف های شیشه ای ( با شیب محدود)[*]امکان استفاده از شیشه ها با جداره های متنوع [*]امکان استفاده از طیف های زیاد طرح و شیشه های رنگی[*]امکان اجرا در قوس ها به صورت چند ضلعی[*] امکان استفاده از درپوش های دکوراتیو بین شیشه ها در امتداد افقی و عمودی در نصب شیشه فریم لس

نمای کرتین وال
سه شنبه 26 آذر 1398 - 15:17
نقل قول این ارسال در پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پشتیبانی