دانلود آهنگ جدیدclose
فاکتور های موثر بر قیمت ورق کامپوزیت
نام سایت نام سایت
بازدید از تاپیک : 17
نمایش آدرس تاپیک
http://wow-sell.ir/Forum/Post/822
اطلاعات نویسنده
محتوای پاسخ
ارسال ها
159
عضویت
4 /12 /1396
قیمت ورق کامپوزیت تحت تاثیر فاکتورهای متعددی است. در مطالب قبلی به بررسی میانگین قیمت این محصولات و تاریخچه آنها پرداختیم و در این مقاله تعدادی از فاکتورهای موثر بر قیمت آنها را مرور میکنیم.
ظاهر ورق کامپوزیت منحصر به فرد است و میتواند در عین زیبایی ظاهری متفاوت به پنجره ها و درهای خانه شما بدهد. همچنین در انتخاب طراحی آنها محدودیت ندارید و میتوانید از میان تنوعی از طرح ها و شکل ها انتخابی منحصر به فرد و چشمگیر برای ساختمان تان داشته باشید.
قیمت ثابتی در صنعت ساخت پنل های کامپوزیت وجود ندارد
اگرچه در صنعت ساخت ورق کامپوزیت این موضوع به طور صریح بیان نمیشود و تولید کننده ها از فرمول مخصوصی برای قیمت گزاری استفاده میکنند. شاید هر تولید کننده فرمول خود را داشته باشد اما در کل تفاوت قیمت تولید کننده ها زیاد نیست. موارد زیادی بر قیمت پنل کامپوزیت تاثیر میگزارند. مواردی مثل هزینه مواد اولیه، هزینه های مربوط به نیروی کار، هزینه استهلاک ماشین آلات، هزینه های مدیریت و غیره. اما بزرگترین فاکتور موثر بر نوسان هزینه پنل کامپوزیت، هزینه مواد اولیه است.


ضخامت عاملی دیگر در تغییر هزینه
به طور کلی مواد اولیه ساخت پنل کامپوزیت در بیشتر موارد آلیاژ های آلومینیومی و پلاستیک پلی اتیلن هستند. آلیاژ های مختلف آلومینیوم با ضخامت یکسان قیمت یکسانی ندارند، حتی با اینکه نوع ماده اولیه آنها یکسان است، و میزان ضخامت ورق هم تا حدود قابل توجهی بر قیمت ورق کامپوزیت تاثیر میگزارد.
روکش سطح ورق هم میتوان باعث نوسان قیمت شود
تفاوت در مواد استفاده شده روی سطح ورق هم میتواند بر قیمت آن موثر باشد. مواردی مانند پوسته، فلوئوروکربن، پوشش غلتکی و غیره. هرچه مواد سازنده سطح ورق بهتر باشند، قیمت هم بالاتر میرود. استفاده از برند مناسب مخلوط کن پلیمر برای داشتن چسبندگی مناسب در لایه میانی پنل کامپوزیت هم باعث افزایش قیمت ورق کامپوزیت آلومینیومی میشود. به طور کلی قیمت ورق کامپوزیت بسته به رنگ، نوع و اندازه مورد نظر شما میتواند حدودا از 4 میلیون ریال تا 7 میلیون ریال برای هر متر مربع متغیر باشد.
سه شنبه 05 آذر 1398 - 16:12
نقل قول این ارسال در پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پشتیبانی